-->
Úvodná stránka
Potrebujete poradiť? 0905 238 012
Požiadavka na financovanie

Blog

Blog by nebol blogom, keby bol naplnený informáciami, ktoré nikoho nezaujímajú. Aby ste si tu našli odpovede na otázky v spojitosti s hypotékou a vecami s ňou súvisiacimi a aby ste dali možnosť poznať odpovede aj iným čitateľom, zadajte do formulára aké odpovede hľadáte.

Každej otázke, úvahe, domnienke či skúsenosti budem venovať pozornosť. Na niektoré veci sa bude dať vhodne odpovedať formou blogu na iné zas priamou komunikáciou. Dôležité bude, dať každému to čo potrebuje, čo hľadá.

Aké budú hypotéky v roku 2013

Je predpoklad, že banky budú poskytovať hypotéky inak ako v rokoch predošlých. Aby sa dalo lepšie pochopiť tento predpoklad zbežne si prejdime správanie bánk v minulom období.
>>čítať celý článok<< 
.

Lesk a bieda našich bánk

Správanie bankových inštitúcii niekedy nemá zmysel komentovať no ak by to k niečomu mohlo viesť, prečo to aspoň neskúsiť. Tento blog je venovaný konštruktívnemu a deštruktívnemu správaniu bánk z pohľadu úrokových sadzieb a prístupu ku klientom.
>>čítať celý článok<<
.

Zbytočný poplatok pri refinancovaní hypotéky

Banky sa obohacujú vďaka poplatkom - nestačí im, že majú už viac ako rok asi historicky najvyššie marže na úverových produktoch.
>>čítať celý článok<<

Najvýhodnejšie hypotéky - jeseň 2012 

Každá z bánk môže potešiť inú skupinu ľudí – nájdete pre seba tú najvhodnejšiu banku z popisu akciových ponúk?
Aj keď sa dá vybrať užší okruh bánk, v ktorých sa bude hľadať riešenie vždy bude treba ešte robiť detailnejšie prepočty.  
>>čítať celý článok<<
.

Takto sa šetrí na hypotéke

Niekedy ma naozaj vie prekvapiť ako veľmi veľký rozdiel môže byť v preplatení aj pri relatívne nízkej hypotéke. Včera mi schválili pre klienta hypotéku s dvomi výnimkami. Účelom bolo splatenie skôr poskytnutej hypotéky (refinancovanie), zostatok ktorej je cca 51.000 EUR. Ponecháme rovnakú dobu splatnosti aká mu ešte ostávala a výsledok... 
>> čítať celý článok<<
.

Hypo kalkulačka

Je možné urobiť na webe hypo kalkulačku, ktorá by dala reálny výstup, aby potenciálny klient vedel akú hypotéku môže získať? Odpoveď je jednoznačná, ale nie ľahká. Chcel by som totiž napísať, že hypo kalkulačka môže byť pravdivá no nebola by to pravda. 
Čím sa kŕmi hypo kalkulačka... 
>>čítať celý článok<<
.

Hypotéka a práca v zahraničí

"Pracujem v zahraničí už niekoľko rokov a vôbec nemám predstavu, ako získať hypotéku na Slovensku. Počul som iba, že vraj sú vysoké úroky - okolo 5%. To však nie je až tak veľa a myslím, že inflácia je istotou k rastu cien nehnuteľností. Zdá sa mi to menšie riziko..."
>>čítať celý článok<<
.

Hypotéka a RPMN

Ročná percentuálna miera nákladov (RPMN) je údaj, ktorým sa veľmi často operuje pri porovnávaní ne-výhodnosti úveru. V súčastnosti sa RPMN už nemusí povinne uvádzať v ponukách úverov zabezpečených nehnuteľnosťou. 
Nevymyslel som dôvody prečo je to tak, ale...
>>čítať celý článok<<
.

Správny čas na hypotéku

Riešiť hypotéku teraz alebo neskôr? Ak neskôr tak kedy? Ak teraz tak prečo? Otázok je neuveriteľne veľa, ale odpoveď má vždy niečo spoločné.
>>čítať celý článok<<
.

Hypotéka na výstavbu rodinného domu

Hypotéka na výstavbu rodinného domu sa dá realizovať rôznymi spôsobmi. Podstatné je poznať možnosti klienta a od toho sa môže odvíjať najvýhodnejšie riešenie.
>>čítať celý článok<<
.

Pohľad na vznik finančnej krízy

Ľudia medzi sebou často vedú rozhovor na tému vzniku finančnej krízy. Dnes sa mi dostal do mailu príbeh, o ktorý sa pre odľahčenie chcem podeliť :o))
>>čítať celý článok<<
.

Otázky a odpovede

Splatenie viacerých úverov jedným novým

Pýtate sa: Reklamy nabádajú k splateniu viacerých úverov jedným. Ako to funguje v praxi? Je to naozaj výhodné? Na čo si treba dať pozor? Aké sú podmienky? Koľko sa ušetrí?
>>čítať celý článok<<
.