-->
Úvodná stránka
Potrebujete poradiť? 0905 238 012
Požiadavka na financovanie

Hypo kalkulačka

Je možné aby hypo kalkulačka na webe dala reálny výstup a potenciálny klient by sa dozvedel akú hypotéku môže získať? Odpoveď je jednoznačná, ale nie ľahká. Chcel by som totiž napísať, že hypo kalkulačka môže byť pravdivá no nebola by to pravda. 

Čím sa kŕmi hypo kalkulačka

Hypotéka patrí medzi najzložitejšie produkty retailového bankovníctva, práve preto objektivita výpočtu závisí od množstva dostupných informácii. 

Do objektivity hypokalkulačky vstupujú, v závislosti od banky, informácie nielen o príjme, výške požadovanej hypotéky a hodnote zabezpečenia. Hypo kalkulačka musí byť nakŕmená aj veľmi osobnými informáciami vrátane dátumu narodenia, rodinného stavu, počtu vyživovaných osôb, dosiahnutého vzdelania, zdroja príjmu, dĺžky výkonu posledného zamestnania, spôsob vyplácania príjmu, PSČ zamestnávateľa, miesta trvalého pobytu, informácie o typu zmluvy s telefónnym operátorom, o vlastníctve inej nehnuteľnosti a množstvo iných údajov. Takáto uspokojená hypo kalkulačka potom vie pracovať relatívne pravdivo.

Organická hypo kalkulačka

Väčšina dôležitých informácii je potrebných na prepočet indikatívnych ponúk v jednotlivých bankách, čo je aj dôvodom, prečo je na tejto stránke rozsiahli formulár. Vďaka formuláru je možné získať ponuky prakticky všetkých bánk poskytujúcich hypotéky v priebehu krátkeho času.

Hypo kalkulačka zohľadňuje bonitu klienta

Ponuky robia reálny pracovníci bánk, ktorí sú špecializovaní na hypotéky a sú vybranými z hľadiska kvality poskytnutých prepočtov a hlavne informácii. Prepočet by pri malom tréningu zvládla možno aj cvičená opica, ale hypotéka vôbec nie je je iba o kalkulačke. 

Hypo kalkulačka nepočíta s procesmi

V každej banke sú nastavené procesy schvaľovania inak. Procesy sú kľúčovými pri získaní relevantného výstupu hypotekárnej ponuky.

Neraz sa na mňa obracajú odporúčaní klienti, ktorí už nevedia čomu majú veriť. Sami boli v bankách v snahe vybaviť si hypotéku a ak aj boli v jednej a tej istej banke len na inej pobočke, vždy dostali iné informácie... No a ja som im tie informácie zas "rozhádzal" inak :o)) 

Našťastie mám väčšinu klientov odporúčaných od spokojných klientov a tak je to o dôvere a v klientoch postupne z obáv cítiť skôr zvedavosť ako to nakoniec bude. 

Ako získať čo od hypokalkulačky očakávame

Každý, kto hľadá hypokalkulačky to robí v snahe získať informáciu o tom, či a do akej miery spĺňa podmienky na získanie hypotéky, aká bude mesačná splátka pri požadovanej sume a prípadne, ktorá banka bude najlacnejšia. 

Riešením je využitie služieb nezávislého špecialistu na hypotéky. Osobne sa cítim byť v hypotékach dosť dobrý na to, aby som dal odpovede na všetko, čo koho v spojitosti s hypotékou napadne a zároveň môžem garantovať, že vždy hľadám najlepšie riešenie pre klienta s ohľadom na jeho priority a nie s ohľadom na banku.