-->
Úvodná stránka
Potrebujete poradiť? 0905 238 012
Požiadavka na financovanie

Pohľad na vznik finančnej krízy

Ľudia medzi sebou často vedú rozhovor na tému vzniku finančnej krízy. Dnes sa mi dostal do mailu príbeh, o ktorý sa pre odľahčenie chcem podeliť :o))

Úsmevný príbeh, ktorý veľmi výstižne opisuje vznik finančnej krízy

Kedysi dávno v jednej indickej dedinke jeden muž oznámil dedinčanom, že kúpi opice každú za $10. Dedinčania vedeli, že v okolí je mnoho opíc, odišli do lesa a začali ich chytať.

Muž kúpil tisíce opíc za sľúbenú cenu  $10. Ako sa znížil počet opíc v prírode dedinčania nepokračovali v ich úsilí. Na to muž oznámil, že bude kupovať opice po  $20. Toto znova vyburcovalo dedinčanov a opäť začali chytať opice.

Čoskoro na to sa výskyt opíc znížil ešte viac a ľudia sa vrátili späť na svoje farmy. Muž zvýšil ponuku na  $25, ale aj tak bolo veľmi ťažké chytiť opicu.

Muž oznámil, že bude kupovať opice za  $50 a pretože musí odísť do mesta bude ho zastupovať jeho asistent, ktorý bude v jeho mene nakupovať opice.

Keďže muž nebol prítomný asistent povedal dedinčanom: " Pozrite na všetky tieto opice v klietke, ktoré muž kúpil. Ja vám ich predám za  $35 a keď sa muž vráti z mesta vy mu ich môžete predať späť za  $50 ako včera muž oznámil.

Dedinčania dali dokopy všetky svoje úspory a kupili všetky opice.

Muža a jeho asistenta odvtedy dedinčania už nikdy nestretli... Iba opice boli všade okolo ako na začiatku.

Vitajte na Wall Street!