-->
Úvodná stránka
Potrebujete poradiť? 0905 238 012
Požiadavka na financovanie

Takto sa šetrí na hypotéke

Niekedy ma naozaj vie prekvapiť ako veľmi veľký rozdiel môže byť v preplatení aj pri relatívne nízkej hypotéke. Včera mi schválili pre klienta hypotéku s dvomi výnimkami. Účelom bolo splatenie skôr poskytnutej hypotéky (refinancovanie), zostatok ktorej je cca 51.000 EUR. Ponecháme rovnakú dobu splatnosti aká mu ešte ostávala a výsledok...

Úroková sadzba nižšia viac ako o 2% a za obdobie prvej fixácie (3 roky) ušetrí len na úrokoch krásnych 3.600 EUR! Okrem toho bude nová mesačná splátka o 73 EUR nižšia a ak sumu nespotrebuje, bude môcť urobiť o 3 roky mimoriadnu splátku cca 2.600 EUR.

Ak by neurobil mimoriadnu splátku a úrokové sadzby by sa ani v jednom prípade nezmenili zostávajúcu dobu splatnosti, ušetril by na celkovom preplatení cca 22.000 EUR a ak by použil aj tých ušetrených 2.600 EUR na mimoriadnu splátku celkové preplatenie by sa znížilo až o cca 26.000 EUR. Teraz si skúste predstaviť ako to bude vyzerať ak bude robiť tie mimoriadne splátky pravidelne?

Na celom tom ma teší aj to, že klient si sám začal riešiť v prvej polovici roka 2011 zmeny a skúšal to aj pomocou niekoho "ako som ja" (to ma vždy pobaví) a nič - ešte aj zamietnutie žiadosti sa mu dostalo... Teraz sú s prefinancovaním spojené výdavky na návrhy na vklad a jeden list vlastníctva = spolu 74 EUR.

Ak chcete skúšať šťastie tak ho skúšajte komunikáciou s nesprávnymi ľudmi. Ak chcete najlepšie riešenie hypotéky, pridajte sa k našim klientom s pocitom, že možno práve Vaša hypotéka bude číslom, ktoré zlomí hranicu 100 miliónov EUR vyčerpaných hypoték.
.