-->
Úvodná stránka
Potrebujete poradiť? 0905 238 012
Požiadavka na financovanie

Hypotéka

Hypotéka – slovo skloňované všetkými možnými spôsobmi má iba jedno poslanie, a to získanie peňazí s najnižšou úrokovou sadzbou. Na dosiahnutie cieľa je potrebné hypotéku zabezpečiť nehnuteľnosťou.

                                        Nemáte čas a chuť veľa čítať? 
                           Nečítajte a získajte najvýhodnejšiu hypotéku!

Aj keď väčšina ľudí vie, čo je hypotéka nie každému je jasné ako sa delí, ktorá je najvýhodnejšia a na čo všetko pri nej treba myslieť.

Hypotéka sa delí

Hypotéka sa delí na dva základné druhy. Jedným je hypotéka zo zákona a druhým spotrebiteľský úver zabezpečený nehnuteľnosťou.

Zatiaľ čo hypotéka zo zákona je poskytovaná z peňazí získaných z predaja hypotekárnych záložných listov spotrebný úver zabezpečený nehnuteľnosťou je poskytovaný z finančných prostriedkov banky a medzibankového trhu.

Hypotéka zo zákona

  • hypotekárny úver - riadi sa pravidlami hypotéky zo zákona
  • hypotekárny úver pre mladých - slúži na nadobudnutie, rekonštrukciu, prestavbu alebo výstavbu nehnuteľnosti určenej na bývanie so zvýhodnením úrokových sadzieb vďaka štátnemu príspevku

Spotrebiteľský úver zabezpečený nehnuteľnosťou

  • úver na bývanie - v bankovej terminológii sa volá účelový spotrebiteľský úver zabezpečený nehnuteľnosťou
  • americká hypotéka - je tiež spotrebiteľský úver zabezpečený nehnuteľnosťou, použitie finančných prostriedkov však nie je potrebné dokladovať

Ktorá hypotéka je najvhodnejšia práve pre Vás?

Správny výber typu hypotéky záleží od použitia peňazí, od toho, čo je alebo nie je možné dokladovať pred, počas alebo po vybavení hypotéky. Banka a typ hypotéky sa vyberá aj v závislosti od požadovanej výšky finančných prostriedkov, výšky mesačnej splátky a množstva ďalších vecí.

Hypotéka na mieru

Hypotéka na mieru sa dá najľahšie a najspoľahlivejšie získať prostredníctvom nezávislého špecialistu na hypotéky. Hypotéka tak bude vybratá z banky, ktorá bude najvýhodnejšia a naviac bude zvolený postup zadania žiadosti tak, aby schvaľovanie dopadlo s čo najväčšou pravdepodobnosťou podľa dohodnutého postupu a ponúkaných podmienok.

Hypotéka od špecialistu na hypotéky

Špecialista na hypotéky klientom poskytuje svoje služby bezplatne a odmeňovaný je bankami. Nakoľko spracovanie hypotekárnych obchodov je jeho jedinou činnosťou, je nevyhnutné, aby poskytol služby s maximálnou spokojnosťou klienta.
Hypotéka od špecialistu na hypotéky klientovi zabezpečí, že bude platiť iba toľko, koľko je nevyhnutné.