-->
Úvodná stránka
Potrebujete poradiť? 0905 238 012
Požiadavka na financovanie

Hypotéka na rekonštrukciu

Rekonštrukcia môže byť menšieho alebo väčšieho rozsahu, ale bez zmeny pôdorysu.

V niektorých bankách je možné riešiť hypotéku na rekonštrukciu jednoducho, bez množstva dokladov, v inej banke je to jednoduché iba ak to bude americká hypotéka. Ktorá z možností bude finančne výhodnejšia nie je jednoznačné a treba to posúdiť individuálne v aktuálnom čase a s ohľadom na všetky parametre hypotéky.

Doklady k poskytnutiu hypotéky na rekonštrukciu závisia od rozsahu rekonštrukcie, výšky hypotéky a hodnoty nehnuteľnosti. V niektorých prípadoch stačí predložiť doklady preukazujúce bonitu žiadateľa, znalecký posudok a titul nadobudnutia nehnuteľnosti. Ak rekonštrukcia vyžaduje aj stavebné povolenie, je potrebné ho k žiadosti tiež predložiť spolu s rozpočtom materiálov a prác.

Každá banka má iné postupy pri hypotéke na rekonštrukciu, preto je potrebné vybrať si tú banku, ktorej postupy budú najvyhovujúcejšie. Aby klient nemusel byť odborníkom na hypotéky a nemusel venovať veľa času preverovaniu možností a podmienok, má možnosť využiť bezplatné služby špecialistu na hypotéky, ktorý nie len vyberie banku, ale pomôže aj s realizáciou celého postupu.